Thursday, June 13, 2024
Home / Kuchnia  / 1 PAŹDZIERNIKA DNIEM WEGETARIANIZMU

1 PAŹDZIERNIKA DNIEM WEGETARIANIZMU

Od 35 lat 1 października obchodzony jest Światowy Dzień Wegetarianizmu. Z tej okazji w dużych polskich miastach odbędą się happeningi promujące wegetarianizm i model życia bez okrucieństwa wobec zwierząt.

Dzień wegetarianizmu. A Ty co masz dziś na talerzu?

 „Co roku na potrzeby konsumenckie zabija się ponad 56 milionów zwierząt”, czytamy na ulotce Fundacji Viva!, wydanej z okazji Światowego Dnia Wegetarianizmu. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Unię Wegetariańską w 1977 roku, podczas 24. Światowego Kongresu Wegetariańskiego w New Delhi w Indiach, i jest obchodzone 1 października.

Dzień wegetarianizmu. A Ty co masz dziś na talerzu?

Tego dnia organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt i środowiska naturalnego przeprowadzają akcje promujące wegetarianizm i model życia bez okrucieństwa. W Polsce ten dzień w mniejszym lub większym stopniu będą obchodzić m.in.: Warszawa, Wrocław, Sosnowiec, Kraków, Gdynia i Poznań. Odbędą się happeningi, pokazy filmów, slajdowiska i degustacje. Fundacja Viva! zachęca też do wzięcia udziału w programie „Zostań wege na 30 dni”. Wystarczy się zarejestrować na stronie www.zostanwege.pl, a przez 30 kolejnych dni na skrzynkę mailową będą przychodzić gotowe zestawy dań, przepisy, ciekawostki i informacje o wegetarianizmie. „Nawet jeżeli nie chcesz rezygnować z mięsa, spróbuj! Pokażemy Ci, że wegetarianizm może być ciekawy, kolorowy i bogaty. Potraktuj to jako wyzwanie! Na wszystkich, którzy wezmą udział w naszej kampanii i przez 30 dni zostaną ’wege’, czekają nagrody (ekologiczne kosmetyki i nie tylko)”, zachęca Fundacja Viva!

A. P.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ